Historia koszulek piłkarskich Manchester United

Manchester United Football Club to jedna z najpopularniejszych drużyn w Anglii i Europie. Czerwone Diabły zdobyły najwięcej trofeów w angielskiej piłce nożnej, co czyni je najbardziej utytułowaną drużyną w historii gry. Oprócz zdobywania wielu trofeów, mają również najbardziej imponujący rekord punktowy w historii gry. United również ustępuje po Barcelonie pod względem liczby zdobytych trofeów. Mają bogatą historię i bogatą tradycję.

Przez lata United stworzyło wiele tradycji, które pomogły im stać się jednym z najbardziej dominujących klubów w historii piłki nożnej. Niektóre z tych tradycji były przenoszone przez różne pokolenia zwolenników. Jedną z tych tradycji jest wspieranie klubu poprzez kupowanie ulubionych koszulek wszech czasów. Pierwszych dziewięć koszulek wszech czasów sprzedano w ciągu zaledwie kilku dni. Stało się to tradycją dla wielu pokoleń kibiców. Ulubiona koszula wszech czasów jest wciąż wyprzedana do dziś.

Sprawdź ofertę zakładów bukmacherskich Totolotek: https://winwonwon.pl/legalni-bukmacherzy-w-polsce/totolotek/

Inną tradycją zapoczątkowaną przez klub jest dumne prezentowanie klubowych barw na piersiach koszulek. Barwy klubu to czerwony i biały, które są oficjalnymi kolorami klubu. Kiedy klub zdobył mistrzostwo ligi, Oldham Athletic Association lub Ellandong United Football Club zakładały specjalną kolorową wstążkę na piersi koszulki w barwach drużyny. Taśma jest zwykle wykonana z jedwabiu i ma na sobie wzór, taki jak wzór w kratkę lub wzór z tekstem. Specjalne wydarzenie, takie jak zwycięstwo w pucharze, miałoby tę wstążkę na rękawie.

Oprócz sprzedaży koszulek w barwach klubu, kolejną tradycją, która sięga wczesnych lat, jest noszenie przez zawodników koszulek nr 10 podczas gry. Są one znane jako legendarne zestawy. Tradycja zaczęła się, gdy kapitan George Morrison nosił jasnoniebiesko-białą koszulę. Jego koledzy z drużyny nie mogli nosić tej samej koszuli i byli zmuszeni do zmiany na znacznie bardziej kolorową.

Drużyny Oldham Athletic Association mają również tradycję, w której zawodnicy noszą koszulki nr 11. Te koszule są również produkowane przez firmę Oldham, a kolory są granatowe i białe. Podczas II wojny światowej brytyjska Armia Czerwona miała również oddział w koszulach nr 11.

Jak widać, istnieje wiele interesujących historii i powodów stojących za koszulkami Manchesteru United. Nie ma znaczenia, czy jesteś zagorzałym kibicem, czy nie, musisz przyznać, że te koszule są atrakcyjne, ciekawe i zdecydowanie warte inwestycji. Jeśli masz zamiar kupić koszulę, upewnij się, że kupisz taką, którą będziesz nosić z dumą, a może zdobędziesz na niej kilka dodatkowych autografów podczas jej noszenia!